Rīga Āgensklans

Dižskabārdis

Mājīga (kluba tipa) dzīvojamā māja, ar 14 dzīvokļiem atrodas Rīgā, Daugavas kreisajā krastā – Āgenskalnā, starp slavenajām Kapseļu ielas vēsturiskajām ēkām. 19. gadsimtā šajā ielā apmetās bagāti, cienījami un slaveni cilvēki.

Dzīvokļi mājas rietumu daļā ir aprīkoti ar plašām terasēm. Pirmā stāva dzīvokļiem izmantojama dzīvoklim piegulošās teritorijas zona ar zālienu, kas nodalīta ar dzīvžogu. Mājas un dzīvokļu apdarē izmantoti augstas kvalitātes materiāli.

Lielais zemes gabals, kas pieguļ mājai, ir norobežots ar žogu, un pati māja atrodas tālu no ielas. Uz vietas tika saglabātas septiņas unikālas un retas Rīgas ainavu koku sugas, no kurām izceļas īsts dendroloģiskais retums – Eiropas dižskābardis “Purpurea Latifolea”, kas ir spēka un varenības simbols, komponista Baha mīļākais koks.

Pagalmā projektēts bērnu rotaļu laukums, kura būvniecībā izmantoti ekoloģiski elpojoši materiāli, ietves un autostāvvietas tika izgatavotas no betona bruģakmeņiem, ieejas vārti atveras automātiski, izmantojot tālvadības pulti.

Pagrabstāvā iedzīvotāju ērtībām izveidotas palīgtelpas. Ir pieejama arī pazemes un virszemes autostāvvietas. Fasādes apdare ir veidota ar gludu, tonētu apmetumu un dekoratīvām ķieģeļu flīzēm. Logi ir izgatavoti no energoefektīva PVC profila ar trīs slāņu skaņas izolācijas stikla paketi.